- Reklama -zprávy
Pondělí, 24 června, 2024

Když nás zmáhá únava …

rodina

Každý z nás potřebuje na regeneraci svých sil a pravidelný odpočinek v spánku dostatek času. Hrubý odhad říká, že přespíme jednu třetinu života. Ani dostatek času na spánek však nemusí být zárukou toho, že se vyspíme dorůžova. Nesprávné lůžko může při dlouhodobém používání způsobit zdravotní problémy, v extrémních podmínkách může dokonce ohrozit i život (např. Lidem, kteří jsou dlouhodobě upoutáni na lůžko, může způsobit proleženiny). Pokud se pravidelně probouzíte polámaných a ve špatné náladě, ověřte si, zda není na vině nesprávné lůžko – protože mezi konstrukcí lůžkového nábytku a kvalitou odpočinku je přímá úměrnost.

Veľký otevřený prostor zalitý sluncem, to bylo první,? O mě při návštěvě tohoto domu zaujalo. A pak prostorná zahrada kon? IACA se až v lese – jednoduše p? Mi příjemné tiché bydlení. Mladá rodina za? Inal podobně jako stovky? Dalších – v panelákovém bytě na nev? Údnom sídlišti. A stejně jako mnoho jiných snila o pěkném bydlení ve vlastním domě. Ke? se naskytla příležitost koupí? pozemek, nezaváhali ani na chvíli? u.

Spolupráce s architektem
Shodou okolností je jejich p? architekt. Jeho práci manželé znali a pá? Ila se jim, a tak ho přirozeně oslovili. Domácí pán měl dvě základní požadavky – ve? Ký vzdušný prostor a bazén. Domácí paní se právě narodil syn, a tak měla trochu jiné starosti. Pod? A jejích slov byla celá stavba dos? náro? ná, protože mnohé věci musela řeší? za vydatného křiku nového? lena rodiny. P? architekt jim navrhoval i vnitřní zařízení a při mnohém radil.

otevřený prostor
Do domu vás uvede prosklená vstupní hala. V ní jsou zajímavé ve? Ké vestavěné skříň ové dveře – kombinace zrcadla a plastu s designem kovu,? O vypadá opravdu dobře. Za dveřmi se skrývá úložný prostor a malá místnost s topnými tělesy, místem na sušení prádla a přechod do garáže. Dům je dvoupodlažní. Hlavní obývací prostor je ve? Korýši a vzdušný, otevřený přes obě podlaží. Jedna celá stěna je prosklená s vý? Ledem na zahradu a s přechodem ve? Kými dveřmi na dlážděnou terasu. Na obývací pokoj ve? Ně navazuje jídelna ?. Jednolitost? prostoru umocňuje dřevěná podlaha. Po? Levé straně jídelního koutu se za prosklenou stěnou modrá hladina krytého bazénu. Bazén je zasklenou stěnou propojen i s terasou. Po pravé straně je kuchyň a, kterou od jídelny opticky dělí barový pult ukon? Ený dřevěným st? Pom a keramická dlažba. Od obývá? Ky je kuchyň a oddělená schodištěm. Schodiště vás elegantním obloukem vyvede na galerii druhého podlaží, kde jsou situovány ložnice a pracov? A spojená s host tsk pokojem. Nechybí zde ani soukromá koupi ?? a.

Dřevo, kůže a květiny
Tak by se dalo ve zkratce charakterizovat? zařízení v domě. Obývá? Ce dominuje kožená sedací souprava v pastelové žluté barvě a krb. Komín krbu prochází oběma podlažími. V? Ase naší návštěvy se venku řádně ochladilo. Paní domácí prikúrila jedním polínkem, které výborně prohřálo nejen spodní prostor, ale i galerii. Po obou stranách krbu je vyzděný zídka s dřevěnými dvířky. Vnitřek slouží jako úložný prostor, horní stěna poskytuje místo na televizor, hifi věž a dekora? Né prvky. Konferenční ný stolek a jídelní stůl jsou kombinací masivního dřeva a kovu, vyrobené šikovným truhlářem pod? A návrhu architekta. Jídelní stůl je doplněn štíhlými koženými židle? Kami s pochromovanými nohami. Barový pult a kuchyňská linka jsou také ze dřeva. Kuchyňská linka je pod? A návrhu domácí paní vyrobena na míru. Tentýž mistr zhotovil zařízení ložnic. Dřevo v přírodním odstínu a světlou barvu kůže vhodně dopl ?? a pastelová barva stěn. Kontrast k těmto jemným tónům tvoří všudypřítomné květiny, které jsou chloubou majitele? Ky. Je vidět, že se jim tu dobře daří. Květiny lemují schodiště i celou galerii. Nechybí ani v jedné místnosti, dokonce ani v prostoru bazénu. Paní domu prozradila, že jim trvá půl druha hodiny, dokud je spolu s dnes už třírozměrn? Ným synem polijí.

zahrada
Zahradu tvoří z převážné? Ásti svěží trávník. Pozemek je na mírném svahu, proto je plocha trávníku předělena terasou ve tvaru půlkruhu, vyloženou štípaným kámen? Em. Uprostřed terasy jsou schůdky, ke kterým vede stezka dlážděný kámen? Em. Vrch terasy je vysazený růžemi. Trávník je lemovaný květinami, keři a mladými stromy, které se do zralé krásy rozrostou o pár rů? Kov. Budou tak tvoří? přírodní plot mezi sousedy a majitelem om poskytnou více soukromí. V zahradě nechybí ani venkovní krb na letní grilovací posezení.

doladění
Přestože se majitelé nas? Hovali před dvěma lety, k jejich úplné spokojenosti v novém domě ještě třeba doladit? pár měli? kostí. Stále například h? Hledají, a nenacházejí, vhodné doplňkové svítidla do obývacího pokoje, kuchyně a bazénu. Majitel ka chce ve? Ký obývací prostor zútulní? obrazy a dekora? nými prvky. Do posila? se však více věnovala malému synovi a na podobné, ačkoli p? mi příjemné záležitosti její hodn?? asu nezbývalo. Domácí pán ještě musí promyslet? a vyřeší? ozvu? ení obývá? ky, v níž se tvoří echo.

Další články autora

Revize elektroinstalací

Revize elektroinstalací je nezbytná činnost, která zajišťuje bezpečnost a spolehlivost elektrických rozvodů v různých typech...

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří v souvislosti se širokým spektrem jejich...

Striptýz Praha – skvělá zábava v hlavním městě

Striptýz je umělecká forma vystoupení, která přináší vzrušující a zároveň sofistikovanou formu zábavy pro dospělé....

Dobrodružná výbava do auta: co vám nesmí chybět

Chystáte se na dlouhou dobrodružnou cestu a nechcete nic podcenit? Každé dobrodružství vyžaduje přípravu, zejména...

Nejnovější články

Revize elektroinstalací

Revize elektroinstalací je nezbytná činnost, která zajišťuje bezpečnost a spolehlivost elektrických rozvodů v různých typech...

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří v souvislosti se širokým spektrem jejich...

Striptýz Praha – skvělá zábava v hlavním městě

Striptýz je umělecká forma vystoupení, která přináší vzrušující a zároveň sofistikovanou formu zábavy pro dospělé....
- Reklama -PR článek